Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü Rootsuz

Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü Rootsuz Android telefonlarda kullanılan market uygulamasıdır. İçerisinde oyundan müzik programlarına kadar birçok farklı konuda uygulama yer alır. Bunların her biri geliştiricileri tarafından ücretsiz ya da ücretli bir şekilde sunulmaktadır.

Bu bakımdan her Android cihaz için en gerekli programlar arasında yer almaktadır. Buna karşılık bazı kullanıcılar indirdikleri cihazıyla uyumlu olmadığına dair hatalar alabilmektedir. Bu durum insanlara istediği uygulamayı kullanmayı olanaksız hale getirdiği için büyük sorunlar oluşturmaktadır.

Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Nasıl Çözülebilir?

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası çözümü 2021 için birçok seçenek yer almaktadır. Buna karşılık birçok kişi root işlemleri gerçekleştirmeden çözmenin de yollarını incelemektedir.

Bunun için öncelikle cihazın ayarlar bölümüne gidilerek, uygulamalar ekranı açılır. Uygulama yöneticisine girildikten sonra Google Play uygulaması açılarak ekran sola doğru kaydırılır. Eğer problem yaşanmaya devam ediyorsa, telefonunuzda kayıtlı olan Gmail hesabı kaldırılmalı, ardından telefon açılıp kapatılmalıdır.

Gmail hesabı yeniden açıldıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilmesidir.

Google Play Güncellemek

Google Play Store sadece oyunların ve uygulamaların indirilmesine olanak tanımamaktadır. Aynı zamanda bunların güncelleştirmelerini de gerçekleştirmektedir. Bunların yapılmaması, aplikasyonların çalışmamasına neden olmaktadır. Bu nedenle oldukça önemli bir konudur.

Ancak Google Play uygulaması güncel değilse bunların alınmaması muhtemeldir. Ayrıca son sürümde olmadığı için bazı uygulamaların yüklenmesinde sorun yaşanabilir. Bu nedenle telefonunuzdaki bu uygulamayı da güncellemeniz önerilmektedir.

Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü Rootsuz
Google Play Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözümü Rootsuz

İlginizi Çekebilir – LiLi APK Nedir, Nasıl İndirilir?

Telefonun Özelliklerini İncelemek

Bilgisayar programları ve oyunları bilindiği üzere cihazlardan bir takım gereksinimler talep eder. Bu hepsinde farklı olmaktadır. Bunların yerine getirilmemesi durumunda uygulamalar yavaş çalışmakta ya da hiç giriş yapılamamaktadır.

Bu durum telefon ve tabletlerde de bu şekildedir. Eğer bir oyun veya uygulama düşük grafiklere rağmen yavaşsa veya girilmiyorsa, cihazınızın kaldırmadığını gösterir. Buna ek olarak bazı uygulamalar yükleme öncesinde cihazınızın bu sürümle uyumlu değil hatası vermektedir.

Bunun nedenlerinden biri, istenen sistem gereksinimlerini karşılamamaktadır. Eğer RAM Bellek yetersiz kalıyorsa, cihazı değiştirmek gerekebilir.

Cihazı Güncelleştirmek

Google Play Store içinde bulunan programlar ve oyunlar RAM Bellek gerektirdiği gibi işletim sisteminin sürümüne de bakmaktadır. Bilindiği gibi Android sürekli sürümü geliştirmektedir. Ancak kullanıcıların çoğu bununla uğraşmak istemediği için güncelleme yapmamaktadır.

Ancak belleğiniz yeterli olsa bile Android sürümü yetersizse, bu hata oluşabilir. Bu sebeple Android sürümünü kontrol ederek mevcutsa güncelleme yapmak gerekir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *