Java Unable To Launch The Application Hatası Çözümü

Java Unable To Launch The Application hatası çözümü bakıldığında Java kaynaklı olan bir yazılım çalıştırıldığı zaman bu hata meydana gelmektedir. Bu hata genel olarak e-devlet kaynaklı olabilir veya bir e-fatura kaynaklı da olabilmektedir. Bu tarz bir hatada Unable To Launch The Application hatası alınabilmektedir ve bu hatanın çözümü basit adımlarla anlatılabilir.

Belirtilen hataya bakıldığı zaman bu hata bahsedildiği gibi bir Java kaynaklı olabilmektedir ve bunların sebeplerinden bazıları Java dosyalarının bozulmuş veya silinmiş olması, bilgisayarda Java’nın eski bir sürümünün yüklü olması veya Java’da ön bellek kısmında bir sorun meydana gelebilir. Unable To Launch The Application ne demek genel olarak Java’ya ait olan bir hatadır ve farklı sebeplerden olabilir.

Java Unable To Launch The Application Hatası Nasıl Çözülür?

Unable To Launch The Application hatası çözümü bakıldığı zaman birkaç farklı adımla çözülebilmektedir. Bu çözüm yollarından biri Java 8 güncellemesi olmaktadır ve bu güncelleme ile beraber Java’nın uyumsuz versiyonunu silmeniz gerekebilir.

Diğer sorunlardan biri gerekli sistem dosyalarının indirilememesi ve genellikle uyap sunucuları üzerinden kaynaklanması olmaktadır bu sebeple uyap editör ayarlarınızı değiştirere tekrardan indirip çalıştırabilirsiniz bunun dışında diğer çözümler,

  • Hata çözümü için Temporary Internet Files olarak bilinen geçici olan dosyalardan kaynaklanıyor olabilir ve çözüm için bunu silmeniz gerekebilir bunun için denetim masasına gidin ve Java control panelini çalıştırın, general sekmesinde yer alan geçici internet dosyalarında view butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan Java Cache View çıkacak ve burada Application altında yer alan uygulamaları tek tek seçerek kırmızı renkli X butonuna basarak silin.
  • Diğer bir çözüm olarak eski sürüm java versiyonundan dolayı olabilir. Java sürekli olarak güncellenen bir uygulama olmaktadır bu sebepten dolayı olası hataların güncel sürümle beraber giderilmesi mümkün olabilir.
  • Yeni sürüm Java yüklemesi için Java orijinal sitesi üzerinden programı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.
Java Unable To Launch The Application Hatası Çözümü
Java Unable To Launch The Application Hatası Çözümü

Neden Unable To Launch The Application Hatası Olur?

Unable To Launch The Application hatası neden olur konusunda birkaç farklı sebepten olabilmektedir. Yukarıda belirtilen adımlar sonrasında hala aynı hatayı alıyorsanız bu noktada uygulamada geçici sorunlar da olabilir. Bir süre sonrasında tekrardan deneyebilir veya sizinle aynı programı kullanan başka kişiler varsa onlarla bağlantıya geçerek uygulama çalıştırma sorunu yaşıyor mu diye bakabilirsiniz. Bu tarz bir sorun sunucu kaynaklı da olabilir ve bu noktada bir çözüm yolu bulunmaz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *