Samsung Tablete Nasıl Format Atılır?

Samsung tablete nasıl format atılır? sorusu, Samsung tableti olan kişilerin en çok cevabını araştırdığı sorular arasında en başta gelmektedir.  Dünya genelinde en çok kullanımı tercih edilen markalardan birisi olan Samsung tablet için format atma işlemi, bir takım adımlar takip edilerek kolaylıkla yapılabilmektedir.

Samsung tablet format atma işlemi içinse, kullanıcıların cihazı tanıması ve işletim sistemi özelliklerine hakim olması gerekmektedir. Samsung tablete format atma sonucunda ise kullanılan cihaz fabrika ayarlarına geri dönmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise format işlemine başlamadan önce cihaz sıfırlanacağı için tablet içerisinde yer alan bilgilerin ya da fotoğrafların yedeklenmesi gerekliliği olmaktadır.

Samsung Tablete Nasıl Format Atılır?
Samsung Tablete Nasıl Format Atılır?

Samsung Tablet Format Atma Yöntemleri Nelerdir?

En popüler markalardan birisi olan Samsung tabletlere format atmak için başlıca iki yöntem bulunmaktadır. Samsung tablete format atmadan önce yedekleme yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda format sırasında tabletin kapanmaması için pil şarjının en az % 50 olması lazımdır. Bunlara bağlı olarak Samsung tablet format atma yöntemleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Samsung Ayarlar Kısmından Format Atma Yöntemi
  • Güç, Ses Artırma ve Menü Tuşları Yardımı İle Samsung Format Atma Yöntemi
Samsung Tablete Nasıl Format Atılır?
Samsung Tablete Nasıl Format Atılır?

Samsung Ayarlar Kısmından Format Atma Yöntemi

Samsung tabletler android işletim sistemine sahip olan cihazlar olup, Samsung format atma işlemi en pratik olarak, tabletin ayarlar kısmında bulunan tablet sıfırlama işlemleri bölümünden pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun içinse ilk olarak Samsung tablet menüsünden Ayarlar kısmına girmek gerekmektedir. Ayarlar menüsüne girildikten sonra Yedekle ve Sıfırla bölümüne tıklanmalıdır.

Yedekle ve Sıfırla kısmında yer alan Fabrika Ayarlarına Sıfırla tuşuna basılmalıdır. Bu sayede Samsung tablet format işlemi otomatik olarak başlamış olmaktadır. Bir kaç dakika sonra ise format işlemi tamamlanarak cihazda bulunan bütün eski veriler silinip, Samsung tablet ilk alındığı andaki fabrika ayarlarına dönmüş olmaktadır.

İlginizi Çekebilir – Tinder Gold Üyelik Hilesi 2022 Güncel

Güç, Ses Artırma ve Menü Tuşları Yardımı İle Samsung Format Atma Yöntemi

Samsung tablet format atma işlemi için kullanılan bir diğer yöntemde, tuş kombinasyonu yolu olmaktadır. Bu format yolunu gerçekleştirmek içinse öncelikle Samsung tabletin kapatılması lazımdır. Samsung tablet kapatıldıktan sonra ise power, menü ve ses arttırma tuşlarına aynı anda basılması gerekmektedir. Samsung tabletin kapalı olan ekranında, Samsung logosu göründüğü anda power tuşundan elin çekilmesi lazımdır.

Android logosu çıktığı anda ise diğer tuşlardan da parmakların hemen çekilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise ekranda beliren işlem menüsünden ses azaltma ve ses çoğaltma tuşları yardımı ile istenilen seçimlerin yapılması gerekmektedir.

Seçim yapıldıktan sonra ise yine power tuşuna basılmalıdır. Logolar belirince yine ses tuşları kullanılarak Yes – dataalluser data seçeneğine tıklanmalıdır. Bundan sonraki adımda ise Wipecachepartition seçilmelidir. Son olarak ise Rebootsystemmow tuşuna basılarak Samsung tablete format atma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *