Windows Orijinal Yapma – 2022 Güncel

Windows orijinal yapma için neler yapılabilir, orijinal olmayan Windows yazılımlarına ne olur? Windows yazılımları bilgisayarların en büyük işletim sistemi ağına sahip sürümleri olarak bilinmektedir. Sürekli güncelleme alan Windows sürümleri hızlı şekilde gelişim göstermektedir. Ancak tüm bu güncellemeler yalnızca orijinal sürümlerde uygulanmaktadır. Bu sebeple ilerleyen süreçte cihazlarınızda sorun oluşmaması için Windows orijinal hale getirilmelidir.

Eğer Windows kurulumu sahte bir yazılım ya da gerçek olmayan bir sürücü ile devam ediyorsa cihazınız olası tehlikeler açık hale gelmektedir. Bu nedenle sürümünüzü en kısa sürede güncel formattaki bir Windows yazılıma geçirmeniz gerekir. Zaten bir kez Windows orijinal yapma işlemi uyguladığınızda işletim sistemi orijinal yazılımla korunmaya başlayacaktır.

Windows Orijinal Yapma - 2022 Güncel
Windows Orijinal Yapma – 2022 Güncel

Windows 7 Orijinal Yapma 2021

Windows 7 Orijinal yapma 2021 yılında nasıl uygulanır. Windows 7’yi orijinal hale getirmek için yapılacak 2 seçenek vardır. Yazılımı internet üzerinden indirmek ya da direkt olarak taşınabilir bellekle yükleme yapmaktır. Ancak bilindiği üzere dünya genelinde en çok kullanılan ve sevilen sürümlerden olan Windows 7 Microsoft şirketinin desteği kesmesiyle artık güncelleme almamaktadır. Hemen her bilgisayar artık minimum Windows 8 yazılımı ile kullanılmaktadır. Bu sebeple kullanıcıların Windows 7 yerine daha güncel olan Windows 8, Windows 10 ya da en yeni modelleme olan Windows 11’i kurmaları önerilmektedir.

Windows 10 Orijinal Yapma Programsız

Windows Orijinal yapma işlemi oldukça basit bir şekilde 10 sürümünde işlemektedir. Windows şirketi artık cihazlarda orijinal sürümleri Microsoft mağazalar üzerinden satabilmektedir. Bunun için hiçbir programa ihtiyaç yoktur. Böylece Windows 10 orijinal yapma programsız şekilde bu yöntemle seçilmektedir.

Programsız bir şekilde Windows 10 orijinal sürümü ekleme işlemi için çeşitli sitelerden dosya indirme işlemi uygulandıktan sonra kurulum yapılarak Windows 10 gerçek formunda orijinal şekilde kullanılabilmektir. Ancak tercih ettiğiniz sitelerden indirmiş olduğunuz Windows 10 sürümünün orijinal olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer orijinal bir sürüm değilse muhtemelen yazılım cihazınıza virüs bulaştırmak, bilgilere erişim sağlamak ya da yalnızca cihazınızı bozmak üzere kullanılabilmektedir.

Bu durumda cihazınızda kurulum işlemi öncesi indirme yaptığınız sitenin güvenli bağlantıya sahip olduğundan, kullanıcı yorumlarında bu tip şikayetler olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Böylece Windows 10 orijinal yapma programsız şekilde böyle kurulabilir.

Windows Orijinal Yapma - 2022 Güncel
Windows Orijinal Yapma – 2022 Güncel

Windows 10 Orijinal Yapma Gezginler

Çeşitli içeriklerin kolayca indirilebilir olduğu, genellikle orijinal formada ancak Beta sürümünü hizmete sunan Gezginler orijinal Windows 10 kurmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Windows 10 orijinal yapma gezginler sitesinde aratıldığında karşınıza çıkacaktır. Burada sitenin belirlenen sayfasında orta kısımda indirme seçenekleri bulunmaktadır. Bu indirme seçenekleri arasından istediğiniz bir sürümü seçerek sağ tarafta yer alan ok işaretine tıklayın

Sonrasında dosya cihazınızın indirilenler bölümüne aktarılacaktır. Cihazınıza bu kurulumu yaptığınızda Windows 10 artık kurulmuş hale gelir. Böylece Windows 10 orijinal şekilde kullanılmaya başlanır. Bu süreçte bazı sitelerden indirilen kurulumlarda cihazın format işleminden geçtiği ve sıfırlandığı bilinmektedir. Eğer cihazınızda Windows 10 sahte yazılımı yoksa bu durum söz konusu olacaktır. Bu sebeple belleğinize önemli dosyalarınızı aktarmayı unutmayın. Kurulum sonrasında hiçbir işlem gerekmeden orijinal Windows 10 sizin cihazınızı virüslerden koruyacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *