WordPress Yorumları Kapatma 2022 (Eklentili Eklentisiz)

WordPress yorumları kapatma 2022 konusu, özellikle WordPress kullanan pek çok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. WordPress dünya genelinde en çok kullanımı tercih edilen içerik yöntemi sitelerinden birisi olup, WordPress ile istenilen şekilde içerik eklenebilmekte, bu içeriklere yorum yapılabilmekte ya da bu içeriklere video ya da fotoğraf eklemek mümkün olmaktadır.

WordPress kullanımı kolay bir tema olup, blog tarzı siteler oluşturulurken en çok kullanılan site temalarındandır. WordPress PHP ve MySQL kodlama sistemleri kullanılarak oluşturulmuş bir site temasıdır. İçerik yönetim sistemi olarak da adlandırılan WordPress açık kaynak olan bir yazılımdır. WordPress yönetimi ise sahip olduğu admin panelinden yapılmaktadır.

Wordpress yorumları kapatma
WordPress yorumları kapatma

WordPress Yorumları Kapatma Yolları Nelerdir?

Dünya üzerinde kullanılan en popüler içerik yönetim sistemlerinden birisi olan WordPress kullanımında, sahip olduğu admin paneli üzerinden bütün yönetim işleri yapılabilmektedir. WordPress admin paneli yardımı ile site içerisinde paylaşılan bütün içeriklerin denetimi ve yönetimi yapılabilmektedir.

Buna bağlı olarak WordPress kullanımında yorumları kapatma konusu da önem taşımaktadır. WordPress sitesini yorumlara kapatmak için ise iki yol bulunmakta olup, WordPress yorumları kapatma 2022 (eklentili eklentisiz) olmak üzere şu şekildedir;

  • WordPress admin paneli yardımı ile yorumları kapatma
  • Eklentiler Yardımı İle WordPress Yorumları Kapatma

WordPress Admin Paneli Yardımı İle Yorumları Kapatma

WordPress yorumları kapatmak için en çok kullanılan yollardan birisi WordPress admin paneli olmaktadır. Admin panelinden yorumları kapatmak için ise ilk olarak panelde yer alan Ayarlar kısmına, burada da Tartışma bölümüne geçmek lazımdır. Buradan ise Varsayılan Makale Ayarları kısmından ‘’Yeni yazılar üzerinde yorum yapılmasına izin ver’’ yazısının yanında bulunan tık işaretinin kaldırılması ile beraber WordPress yorumlara kapatılmış olmaktadır.

Bu yöntemle sadece WordPress sitesine yeni girilecek olan içeriklerin yorumları kapatılmış olmaktadır. Geçmişte paylaşılan içerikleri yorumlara kapatmak içinse, yine Ayarlar kısmından, Tüm Yazılar bölümüne geçiş yapılması lazımdır. Yazılar bölümünde yer alan İzin Verme seçeneğine tıklanarak, geçmişte yazılmış olan bütün içeriklerde kolaylıkla yorumlara kapalı bir hale gelmektedir.

Wordpress yorumları kapatma
WordPress yorumları kapatma

Eklentiler Yardımı İle WordPress Yorumları Kapatma

WordPress kullanımı en kolay site temalarından birisi olup, admin paneli haricinde site yöntemi bazı eklentiler kullanılarak da yapılabilmektedir. WordPress için hazırlanmış olan bu eklentiler yüklenerek, site yönetim işleri daha kolay bir hale gelmektedir. WordPress yorumları kapatmak için bazı eklentilerde kullanılabilmektedir. Buna bağlı olarak en çok kullanımı tercih edilen WordPress yorumları kapatma 2022 eklentisi ise şunlar olmaktadır;

  • Disable Comments
  • No Page Comments

Disable Comments

WordPress yorumları kapatma için en çok kullanımı tercih edilen eklentilerden birisi Disable Comments olmaktadır. Disable Comments eklentisini aşağıda bulunan indirme butonuna tıklayarak indirebilirsiniz;

No Page Comments

WordPress yorumları kapatmak için No Page Comments eklentisi de, en iyi seçeneklerden birisi olmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *