Fatih Kalem
Fatih Kalem

Fatih Kalem

Fatih Kalem indir uygulaması nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir gibi birçok konu araştırılmaktadır. Etkileşimli...

Fatih Kalem indir uygulaması nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir gibi birçok konu araştırılmaktadır. Etkileşimli tahtalar üzerinde kullanılabilecek olan hem pratik hem de hızlı kalem programı olarak bilinir. Fatih Kalem aracılığı ile sunulan etkileşimli tahtalar üzerinde kullanılabilecek olan uygulama detayları ile netlik kazanmaktadır.

Fatih Kalem Nedir?

Fatih Kalem nedir sorusu merak edilmektedir. Fatih Kalem genel olarak incelenecek olduğu zaman etkileşimli tahtalarda kullanılabilecek hem ücretsiz hem pratik hem de hızlı kalem uygulamasıdır. Ekranlarda bir katman eklenmesi ardından bu katmana istenildiği gibi notlar almaya, çizim yapmaya olanak sunan programlardan bir tanesidir. Daha çok okullarda oldukça sık tercih edilir. 24 farklı renk ile 6 farklı boyda olan 3 tip kalem özelliği sunan Fatih Kalem, ders içeriklerini hem daha etkileşimli hem de daha görsel bir yapı ile sunmak için yardımcı olmaktadır.

Ekranlarda istenilen alanlara yazı yazmak ya da şekiller çizilebilen yazılım olan Fatih Kalem, belgelerden görsellere, internet sayfalarından uygulamalar ya da videolara kadar birçok detay üzerinde kullanılabilmektedir. Bir yandan da yapılan işlemler istenildiği gibi 4 farklı boyda olan silgi ile temizlenebilirken ileri ya da geri alma araçları tercih edilebilir.

Fatih Kalem Nasıl İndirilir?

Fatih Kalem nasıl indirilir diye merak eden kişilerin aşağıda yer alan adımları takip etmesi de yeterli olmaktadır. Bu adımlar;

  1. Fatih Kalem indirme sayfasına girilir.
  2. Açılan sekme üzerinden indir kısmına tıklanır.
  3. Fatih Kalem indir işlemlerinin ardından çift tıklanır ve kurulum adımları meydana gelir.
  4. Fatih Kalem programı bu adımların tamamlanması ardından artık kullanım için hazırdır.

Fatih Kalem sayfası kullanılarak program Windows işletim sistemi ile çalışmaya devam eden etkileşimli tahtalarda rahatlık sunmaktadır. Ufak bilgilendirmelere bakılacak olduğu zaman macOS,  Android ile İOS işletim sistemi olan cihazlarda çalışmamaktadır. Sadece Windows işletim sistemi olması gerekir.

Fatih Kalem
Fatih Kalem

Fatih Kalem Nasıl Kullanılır?

Fatih Kalem kullanımı oldukça basit olan adımlar arasında yer almaktadır. Kullanım kısmı için;

  1. Fatih Kalem programının üzerine çalıştırma amacı ile tıklanır.
  2. Ekranın sol kısmında yer alan araç çubuğu kısmına dokunulur.
  3. Birinci sekme düzenleme moduna girilecek olduğu ya da düzenleme moduna çıkmaya yardımcı olur.
  4. İkinci sekme kısmında not alınabilecek ya da çizim yapılabilecek kalem menüsü kısmına tıklanır.
  5. Üçüncü sekme kısmında alınan notlar ya da çizimler silebilmek için silgi kısmı açılır.
  6. Dördüncü sekme kısmında hazır olan geometrik şekiller ya da haritalar kullanmaya olanak sunar.

Fatih Kalem indir programı çalıştırılacak olduğu zaman ekranın sol kısmında bir simge yer almaktadır. Bu simge kısmına tıklandığı zaman düzenleme modu ile aktif bir hale getirilebilir. Düzenleme modu ile aktif hale geldiği zaman ekrandaki programlar ile etkileşime girilemeyecek olduğunu bilmek gerekir. Örnek verilecek olduğu zaman sayfalar arasında geçiş yapılması istendiği zaman, ilk olarak simge kısmına tekrar tıklanması ve düzenleme modundan çıkış yapılması gerekir.

Düzenleme modu kısmına tekrar giriş yapıldığı zaman simgenin alt kısmında açılır bir menü yer alır. Menünün ikinci kısmında kalemler, üçüncü kısmında silgiler ile dördüncü kısmında hazır haritalar ile beraber geometrik şekillerin yanı sıra araçlar ile hayvan çizimlerinin yer aldığı araçlar gözlenir.

Fatih Kalem Portable Nedir?

Fatih Kalem portable iki farklı dosya tipi ile kullanıcılar karşısında yer alıyor. Standart ile portable olarak öne çıkmasından ötürü herkes kendisine uygun olanı seçebilmesiyle bilinmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *